Custard met Motorolie
Wel vaker heb ik het met u over inspiratie (of zo u wilt leentjebuur). Dit keer ben ik oprecht vergeten waar ik de inspiratie zag, dus mijn excuses aan de bedenker.
Wij waren in een etablissement waar ‘coffee-eggs’ aangekondigd stonden. Het bleek te gaan om een custard op basis van koffie en aangezien het niet echt het moment van naspijs was hebben we het daarbij gelaten. Wel thuis even gaan kijken wat dat dan precies inhoudt en dat kan alle kanten op, zelfs onze hopjesvla is uiteindelijk niet anders dan koffiecustard. Vervang koffie door bier en voilà, weer een rubriek gevuld.
Persoonlijk ben ik geen grote fan van pastrystouts. Andersom echter prima, stout doet het uitstekend in de pastry. We gebruiken de Motorolie van Moersleutel, overigens ook leverancier van een uitgebreid gamma aan pastry stouts, maar dat is dan weer toeval. Voor de karamel leek mij de stout iets te heftig en bovendien wilde ik daar wat anders dus heb een wat hoppig blond gezocht. In mijn geval de Extra 4 van Sint Bernardus, maar neem gezien de hoeveelheid gerust een ander hoppig bier.
Tenslotte nog wat tips. Voor de custard gebruiken we ramequins, aardewerken bakjes. Iets anders kan ook, als het maar de oven in kan. Karamel kan een uitdaging zijn, althans dat is het voor mij. Laat het desgewenst weg, je kunt dan ook gewoon in het bakje presenteren. Recept is dit keer voor vier personen, maar hou twee extra bakjes beschikbaar voor het geval je wat te veel hebt. Je kunt het perfect een paar dagen bewaren in de koelkast.